Fórum Zdravého města 2013

zobrazeno 878 x

Přijďme v co největším počtu podpořit val v Malkovského ulici.

Z webu MČ Praha Letňany:

I v letošním roce se bude konat veřejná diskuse o problémech, které občanům Letňan ztrpčují život a trápí je. Pokud si také chcete popovídat se zástupci veřejné správy a pracovníky Úřadu městské části Praha 18, přijďte v pondělí 13. května před půl šestou do obřadní síně radnice. Připravena je bohatá tombola a občerstvení zdarma!

Zde je oficiální pozvánka

Využijme příležitosti, přijďme v co největším počtu a ukažme, že chceme zachovat zelený val v Malkovského. Požadujme vypracování kvalitního projektu dosadby dřevin na valu a jeho realizaci. Je to potřeba, aby po letech zanedbané údržby, val opět plnil své funkce, které postupně ztrácí – ochranu před hlukem, prachem a zplodinami z dopravy.

Z vlastní zkušenosti (zúčastnil jsem se loňského setkání):
Akci profesionálně moderoval Ing. Petr Švec, ředitel Národní sítě Zdravých měst. Průběh se řídil podle závazné metodiky iniciativy Místní agenda 21. Pro každé vypsané téma byl připraven velký arch papíru, na který zúčastnění zapisovali své podněty a museli se shodnout na dvou (až třech), která považovali za nejzávažnější. Tyto podněty pak byly přepsány na další velký arch papíru a o těchto podnětech všichni zúčastnění hlasovali – při příchodu dostal každý dvě malé samolepky, které nalepil buď obě k preferovanému podnětu nebo po jedné ke dvěma podnětům. Výsledek hlasování byl zveřejněn a následně proběhla „papírová“ anketa pro všechny občany Letňan. Prvními třemi podněty by se měla radnice přednostně zabývat. Na setkání byli přítomni někteří členové samosprávy a řada úředníků ochotných k diskuzi. Celkový dojem ze setkání byl velmi příjemný.
Loni se nám s kolegou z LKLR, o.s. podařilo dostat na třetí místo problém znovuzpřístupnění okrajových částí letiště Letňany a přerušení cyklotrasy A44. V následné anketě se tento podnět na třetím místě udržel.

13. května bude tedy znovu příležitost také pro ty, kteří se nesmířili s tím, že se nedostanou z Letňan do Kbel nejkratší (nejbezpečnější) trasou a nemohou navštěvovat stejně jako dříve přilehlé části letiště, aby přišli vyjádřit svůj názor. Další informace – letiště oploceno být nemusí a oploceno není.

 Forum_2013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *