Zápisy z jednání Komise RSŽP již nebudou zveřejňovány?

 

zobrazeno 562 x

Aktualizace 12.5.2013
Z odpovědi HM v sekci Otázky a odpovědi vyplývá, že zápisy a další informace lze nalézt na webu www.letnanskelentilky.cz v sekci „Pro stažení – Zápisy“. Děkuji radnímu Mikuleckému za opětovné zpřístupnění a zveřejňování záznamů.

Dosavadní zápisy byly z webu MČ Praha 18 odstraněny.

Odpověď JM v sekci Otázky a odpovědi

Co na to ostatní členové komise?

Na svém prvním setkání 5.1.2011 se komise shodla na následujícím:
Komunikace směrem k občanům
Stránky komise opravdu vznikly a zápisy z jednání komise se na nich objevovaly (později na podnět občanského sdružení Letňansko-Kbelský letecký region byly zveřejňovány na webu MČ Praha 18 a posléze, po zřízení webu lentilek, původní stránky komise přestaly být aktualizovány).

Na své první schůzi komise vydala také dokument nazvaný Cíle komise regenerace sídliště a životního prostředí pro období 2010 – 2014cile_komise_cast

Z výše uvedených dokumentů je zřejmé, že zveřejňování zápisů na webu nebyla pouze dobrá vůle radního Mikuleckého, ale stanovisko celé komise! Je proto namístě otázka na ostatní členy komise, zda o rozhodnutí svého předsedy věděli, a zda se s ním ve většině ztotožňují. Přál bych si, aby se jim podařilo přesvědčit svého předsedu, že jeho rozhodnutí nebylo šťastné.

Souhlasím, že „že zápisy komise byly, podle mínění občanů, profesionálně zpracované“, sám jsem vyjádřil uznání, např. na Facebooku. To, že „Letňanská radnice patří mezi nejvíce transparentní pražské samosprávy.“ je fakt, který oceňuji. I na tomto blogu, jsem napsal: „Zde nelze jinak, než vyslovit komisi za tento přístup velké uznání, zejména když si všimneme, že u všech ostatních komisí nenajdeme zatím ani jediný zápis! Snad i tyto komise budou brzy následovat příklad Komise RSŽP.“ Smazáním zápisů se transparentnost bezesporu snížila. V Otázkách a odpovědích se zatím k otázce zveřejňování zápisů nevyjádřili ostatní komise. Doufám, že vezmou za svůj, až donedávna pozitivní, příklad komise RSŽP.

Tím, že radní Mikulecký zápisy smazal, potrestal „slušné“ občany a znemožnil, aby si každý mohl udělat sám svůj osobní názor na to, zda někteří jedinci „zápis interpretovali v úplně nesprávné, lživé a manipulativní formě.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *