Územní rozhodnutí o ‘Letňanských lentilkách’ napadeno odvoláním

 

zobrazeno 432 x

Z webových stránek Společenství pro dům čp. 450:

Územní rozhodnutí o ‘Letňanských lentilkách’ napadeno odvoláním

Kontroverzní projekt radního Mikuleckého ‘Letňanské lentilky’ získal územní rozhodnutí narychlo, pouhý den po veřejném projednání. Naše společenství, podobně jako další SVJ, v tomto řízení uplatnilo své námitky. Tyto však nejenže nebyly řádně vypořádány, dokonce bylo SVJ upřeno právo být účastníkem řízení.

Z tohoto důvodu podalo SVJ 450 dnešního dne řádné odvolání a očekává, že napadené rozhodnutí bude pro doloženou nezákonnost v celém rozsahu zrušeno.

Plné znění odvolání nabízíme ke stažení.

Publikováno dne 14. 11. 2012 v 10.00 hodin

Zadal jsem do googlu „územní řízení účast svj“ (http://1url.cz/cJZc) a hned podle prvních odkazů http://1url.cz/9JZO, http://1url.cz/gJZ5 se zdá, že úřad měl brát SVJ jako účastníky řízení. Stačí si přečíst Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 12.9.2007 č.j. 3 As 45/2007-78, který je citován v obou vyjádřeních Ekologického právního servisu.

Martin Drtina k tomu napsal:

Výklad stavebního zákona je v tomto ohledu naprosto jasný. Jednoznačně SVJ mělo být účastníkem řízení a tato vada má vliv na zákonnost rozhodnutí ve věci samé. Už jen uvedení této samotné skutečnosti stačí k tomu, aby odvolání proti vydanému rozhodnutí bylo úspěšné.

Určitě bude stát za to sledovat, jak se odvolání bude vyvíjet. Zdá se, že SPD čp. 450 bude zveřejňovat i další dokumenty k případu. V případě úspěchu SPD čp. 450 budou mít i další SVJ větší šanci uplatnit své připomínky a námitky v opakovaném územním řízení nebo v řízeních ohledně dalších etap „lentilek“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *