Referendum k valu

 

zobrazeno 2471 x

Nechá nás radnice také rozhodnout kdy se bude referendum konat?

MČ Praha 18 oznámila, že o osudu valu v Malkovského ulici rozhodnou obyvatelé této ulice (č.p. 592 – 601) v lokálním referendu, které proběhne v první polovině roku 2014.
příspěvku k referendu se píše:

V roce 2014 bude již k dispozici projektová dokumentace, na jejímž základě bude možné detailně posoudit, která z nabízených variant bude pro tuto část Letňan lepší.

a dále

V listopadu 2012 bude proveden první prořez nemocných borovic a v průběhu roku 2013 proběhnou další udržovací práce na zeleni.

Uspořádání referenda je rozumný krok, toho si vážím. Nesouhlasím však s načasováním referenda.

Pan Mikulecký mi napsal, že na údržbu zeleně na valu v tomto a příštím roce, je plánováno přibližně 100 tisíc korun. Zpracování projektu parkoviště bude pravděpodobně stát mnohonásobně více.

Zdá se mi, že je to ekonomický nesmysl – utrácet stovky tisíc korun (na údržbu valu a zpracování projektu) a pak po referendu odepsat buď peníze za projekt nebo za údržbu zeleně.

Podle mého názoru je třeba uspořádat referendum co nejdříve (nejlépe v 1. Q. 2013), aby bylo jasné jak s valem naložit.

Pokud „vyhraje“ parkoviště není nutné do valu investovat. Jsem přesvědčen, že i bez většího zásahu by porost vydržel ještě mnoho let – stačilo by jen odstranit mrtvé dřevo a vyhrabat jehličí, v kterém se drží, a z něhož se šíří, houbové choroby.

Pokud by se lidé v referendu vyslovili pro zachování valu, pak by bylo potřeba neprodleně zadat vypracování odborného projektu jak revitalizaci provést a podle něj postupovat. Čím dříve by se s tím začalo, tím pro porost na valu lépe. Pokud by se referendum konalo až v roce 2014, ztratili bychom zbytečně jeden rok.

Jaký je Váš názor? Jaký je názor radnice?  Můžete jej vyjádřit v anketě nebo komentářích pod příspěvkem.

Kdy by se mělo konat referendum o valu v ulici Malkovského?

Zatím se  nikdo neozval na otázku: „Kdo vystupuje jménem obyvatel ulice Malkovského?„, ačkoliv jsem ji také vložil jako komentář na web lentilek. Zdá se, že radnice mé a další nepohodlné názory „filtruje“.

V.Č.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *