Výzva

pro zastánce valu v Malkovského ulici

Dobrý den,

prosím každého, kdo by se chtěl přidat k zastáncům zachování zeleného valu v Malkovského ulici nebo kdo by se chtěl podílet na vytváření obsahu těchto stránek, aby mne kontaktoval na

e-mail:  cadekv@volny.cz nebo
mobil:   734 403 958

Také můžete zanechat vzkaz v komentářích u tohoto příspěvku.

Děkuji

Ing. Václav Čadek
Malkovského 594
Praha 18 – Letňany

Tyto stránky začínám vytvářet jako svůj osobní blog, protože jsem v několika případech nedostal příležitost vyjádřit své názory na webu letnanskelentilky.cz. Nepomohla ani stížnost zaslaná členům Komise pro regeneraci sídliště a životní prostředí.
Web lentilek také neumožňuje bez souhlasu a účasti administrátora vkládat obrázky nebo dokumenty apod. Např. administrátor webu lentilek sice umístil v rámci komentáře pod článkem Budoucnost valu v Malkovského odkaz na plánek sítí v okolí valu, ale nevyhověl žádosti zařadit obrázek také do galerie lentilek.

Každému zájemci umožním zapojit se do tvorby tohoto webu, může napsat článek týkající se tématu, zveřejnit svůj názor v komentářích. Jedinou podmínkou bude dodržení běžných zásad slušnosti a norem. Uvítám upozornění na odkazy týkající se projektu Letňanské lentilky a s ním související skutečnosti.

Stránky zatím koncipuji jako osobní blog, ale pokud se podaří vytvořit skupinu zastánců zachování a revitalizace valu (jednotlivci, SVJ, sdružení) a vznikne  něco jako výbor nebo redakční rada, jsem připraven poskytnout tento prostor takovému subjektu. V.Č.


2 komentáře u “Výzva

  1. Bydlím v Malkovského ulici a situaci kolem borovicového valu dlouhodobě sleduji,oslovila jsem několikrát písemně p. Mikuleckého ohledně tzv.úprav nebo údržby valu(dle mého názoru jsou zásahy neodborné a zbytečně razantní ),dostalo se mi jedné velice formální odpovědi a následného mlčení(ignorace).Celá situace vypadá tak,že MÚ chce val zlikvidovat bez ohledu na názory zde bydlících obyvatel.Argumenty MÚ,že lidé si přejí zřídit místo valu nové parkoviště,protože je nedostatek parkovacích míst, neobstojí..na hlídaném parkovišti Malkovského jsou stabilně volná místa.Ze svého okolí neznám člověka,který by se zničením a likvidací valu souhlasil.Navrhuji založit občanské sdružení Za záchranu valu a jeho prostřednictvím aktivně vstoupit do jednání s MÚ.Prosím,zapojte se každý,kdo nechcete bydlet v betonové džungli.

  2. Souhlasím s paní Vackovou a jsem jednoznačně pro zachování valu, jako přírodní přirozené a nejlevnější bariéry proti hluku a prachu z přilehlých komunikací.
    Každá jiná varianta by byla pro Letňany nákladnější.
    Rovněž zásahy, které byly v poslední době provedeny nepovažuji za odborné, ani za odpovídající stavu zeleně. Stromy, které byly vykáceny nebyly pro vykonavatele průklestu ani označeny, proto nevím, podle jakého kritéria byly vyřezávány.
    Vznikly tak plochy zcela bez kmenů – tedy místa, která jsou možným vstupem pro větrný polom. A když již byly stromy pokáceny, z důvodu napadení škůdcem – jak uvádí Letňanské listy, odvolávající se na studii, je třeba v co nejkratší době val osadit nižším porostem keřovitých stromů, aby byla zachována a zlepšena jeho hustota, tedy neprostupnost prachu i hluku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *